QUA Granite Halka Arz Oluyor

5 Nisan 10:30 - 6 Nisan 13:00

Qua Granite halka arzına İnfo Yatırım aracılığıyla hemen katılmak için tıklayınız…

 • Taleplerin Alınması

  Taleplerin Alınması

  5 Nisan 10.30’da başlayıp 6 Nisan Salı günü 13.00'a kadar taleplerin iletilmesi gerekmektedir.

 • Hisse Alımı

  Hisse Alımı

  QUAGR.HE ile her yerden alım yapabilirsiniz.

 • Kolay Erişim

  Kolay Erişim

  Yatırımcılar tüm aracı kurumların mobil uygulamaları ve online şubelerinden veya müşteri temsilcileri ile alış emirleri verebilir.

 • Operasyonel Yük Yok!

  Operasyonel Yük Yok!

  Borsadan Satış yönteminde talep formu imzalanması gibi operasyonel yükler yoktur. QUAGR.HE ile alım yapılabilir.

 • Hisse Fiyatı

  Hisse Fiyatı

  Her bir pay 16,46 TL

 • Eşit Dağılım

  Eşit Dağılım

  Borsadan Satış yönteminde herkese sırayla birer birer dağıtım yapılarak talepler eşit şekilde karşılanmaktadır.

 • Dağıtımın Sonuçlanması

  Dağıtımın Sonuçlanması

  Pay adetlerinin yansıtılması/borsa tarafından dağıtım işlemi 6 Nisan Salı günü pay piyasası seans kapanışını takiben otomatik olarak yapılacaktır.

QUA Granite Halka Arz Oluyor

#QUAGR.HE pay kodu ile

Qua Granite payları (QUAGR.HE) 16,46 TL fiyatla 5 Nisan – 6 Nisan tarihlerinde Borsa’da Satış yöntemiyle halka arz olacak. Borsa’da birincil piyasa seans saatleri 10:30 – 13:00 olup, halka arz için emirlerin Salı günü saat 13:00’e kadar iletilmesi gerekmekte. 15.000.000 adet sermaye artırımı ve 9.000.000 adet de ortak satışı yöntemiyle olmak üzere toplamda 24.000.000 adet payın halka arz edileceği halka arzın büyüklüğü 395.040.000 TL olacak. Halka arz edilecek paylar ile şirketin halka açıklık oranı %20,00 olacaktır.

Halka arza katılmak için herhangi bir hisse senedi alımında olduğu gibi QUAGR.HE koduna 16,46 TL fiyatlı alış emri gönderilmesi yeterlidir. Halka arzın bitiş günü olan Salı saat 13:00’e kadar emrin girilmesi gerekmektedir.

Borsadan Satış yönteminde talepler herkese sırayla birer birer dağıtım yapılarak karşılanmaktadır. Böylece Talep Toplama yöntemindeki oransal dağıtım yerine herkese eşit pay dağıtımı yapılacaktır. Özetle ilk emir giren ile son emir giren arasında dağıtımda sadece 1 adet pay farkı oluşmaktadır. Borsa tarafından dağıtım işlemi Salı günü Pay Piyasası seans kapanışını takiben otomatik olarak yapılmakta ve gerçekleşen pay adetleri yatırımcıların hesaplarına yansıtılmaktadır.

Yatırımcılar kullandıkları mobil uygulamalardan, aracı kurumların online şubelerinden ve müşteri temsilcileri aracılığıyla alış emirleri QUAGR.HE payına gönderebilecekler.

Talep toplama yöntemindeki gibi talep formu imzalanması gibi operasyonel yükler bu halka arz yapısında yoktur.

Duyurulardan
Haberdar Olun